Z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską przez Wieki

Z przeszłości naszej możemy czerpać ostrzeżenie na przyszłość. Ziemi ojczystej trzeba zawsze bronić,
a bronić jej można wtedy, gdy tkwimy w niej korzeniami jak drzewa.

Stefan Wyszyński

Mormorando

Szanowni Państwo,

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu oraz Fundacja Rozwoju Bochni i Regionu mając na uwadze duże zainteresowanie rokrocznie realizowanym przedsięwzięciem kulturalnym pn. Małopolskie Retrospekcje Piosenki Żołnierskiej „Żołnierskie Mormorando”, oraz podążając za oczekiwaniami społeczności regionu, postanowili rozszerzyć jego formułę. Toteż wprowadzenie nowych, warsztatowo-promocyjnych działań, skłaniało organizatorów do przekształcenia dotychczasowego konkursu w festiwal, pn. „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.

Regulamin ŻM

Karta zgłoszenia ŻM

Festiwal jako przedsięwzięcie kulturalno-edukacyjne pozostanie projektem skierowanym do społeczności Województwa Małopolskiego, a ideą tego konkursu będzie propagowanie wartości patriotycznych oraz popularyzowanie historii w przystępny i przyjemny sposób. Tematyczne, muzyczno-wokalne obszary poszerzymy o działania plastyczne oraz warsztaty historyczne, na których zostanie zilustrowana fabuła wydarzeń opiewanych poprzez gawędy i pieśni.

Zachęcamy, aby uczestnicy przygotowując się do konkursu równocześnie zagłębiali się w genezę powstania utworów, bowiem odkrywanie historii narodu nie tylko przynosi wymierne, edukacyjne efekty, ale również wzmacnia tożsamość kulturową i więzi rodzinne.

Aby wziąć udział w festiwalu zachęcamy do przeprowadzenia lokalnych przesłuchań konkursowych, które pozwolą przygotować uczestników do części eliminacji. Przesłuchania konkursowe odbędą się 4 listopada w Nowym Wiśniczu, przed komisją artystyczną powołaną przez organizatorów.

Wyłonieni laureaci wystąpią w Koncercie festiwalowym 11 listopada 2015 roku, w sali Rycerskiej Wiśnickiego Zamku.

Mając na uwadze popularyzację szeroko rozumianej piosenki patriotycznej i żołnierskiej, autorzy konkursu zwracają się z prośbą o rozpowszechnienie idei i regulaminu Festiwalu w Państwa środowisku.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz