Spotkania z mieszkańcami Gminy Nowy Wiśnicz

Logo BO
W dniu 21 sierpnia 2015 r. zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Złożono 64 wnioski, które po ocenie formalnej dokonanej przez Zespół ds. budżetu obywatelskiego zostały pozytywnie ocenione. Obecnie trwa weryfikacja merytoryczna złożonych  projektów oraz spotkania z mieszkańcami poszczególnych miejscowości.
    W zebraniach bierze udział Burmistrz Nowego Wiśnicza, radni gminni i powiatowi, sołtysi oraz przedstawiciele rad sołeckich. Podczas spotkań autorzy zgłoszonych projektów zachęcają pozostałych mieszkańców do głosowania na dany projekt. Za nami już pierwsze spotkania z mieszkańcami Królówki i Wiśnicza Małego. Na zebraniach oprócz budżetu obywatelskiego, poruszane były tematy bieżących spraw i inwestycji, a także planów na najbliższe miesiące. Dyskusje dotyczyły między innymi budowy, remontów i utrzymania dróg.  Zgłaszano również potrzebę budowy chodników, wodociągów i kanalizacji.
    Kolejne zebrania odbędą się
–   8 września 2015 w Łomnej o godz. 19:00,
–   9 września 2015 r. w Leksandrowej o godz. 19:00
– 10 września 2015 r. w Olchawie o godz. 19:00.
    W przyszłym tygodniu opublikowana zostanie lista wszystkich złożonych projektów w ramach budżetu obywatelskiego, natomiast wyniki weryfikacji merytorycznej i listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy w dniu 21 września 2015 r.

_________________

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz