10-lecie istnienia LKS “Gryf” w Chronowie

Piknik w Chronowie

W niedzielę 9 sierpnia 2015r. Ludowy Klub Sportowy „Gryf” Chronów świętował 10-cio lecie swojej działalności. Uroczystości rozpoczęła msza św. w zabytkowym kościele pw. Ducha Świętego w Chronowie w intencji zawodników i działaczy zaangażowanych w funkcjonowanie i rozkwit klubu. Jak podkreślił celebrans ksiądz proboszcz Rafał Król, wraz z rozwojem duchowym powinno się dbać o ciało. W Chronowie młodzieży umożliwia to klub sportowy kształtujący charaktery i zapewniający rozwój tężyzny fizycznej.

Kolejna część uroczystości miała miejsce na stadionie sportowym. Przybyli goście m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Stanisław Sorys, Rafał Rutka reprezentujący Starostwo Powiatowe w Bochni, Komendant Powiatowy Policji w Bochni – mł. insp. Mariusz Dymura, Komendant Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu – asp. sztab. Mariusz Mardosz oraz Burmistrz Nowego Wiśnicza – Małgorzata Więckowska. Przybyli także działacze związku piłki nożnej Wiesław Biernat i Jan Krupa.

Z okazji jubileuszu przekazano gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na ręce Prezesa LKS “Gryf” pana Tadeusza Kozioła. Wszystkie osoby zaangażowane w działalność klubu z rąk pani burmistrz i prezesa klubu otrzymali pamiątkowe podziękowania za zaangażowanie w rozwój organizacji spełniającej tak ważną rolę wśród miejscowej społeczności.

Później przyszedł czas na rozrywkę. Ogrom atrakcji dla dzieci: konkursy z nagrodami, miasteczko zabaw z dmuchawcami, przejażdżki kładem pozwoliły aktywnie spędzić czas naszym najmłodszym. Na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentował zespół „Fantazja” z Gnojnika, dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym oraz Zespół Pieśni i Tańca „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej. Państwowa Straż Pożarna z Bochni wykonała pokaz sprzętu bojowego, używanego podczas akcji gaśniczych i ratunkowych. Imprezę zakończyła wspólna biesiada z grupą „Martini”. Na kolejne lata działalności klubu życzymy wielu sukcesów.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz