Multimedialna świetlica w twojej miejscowości !

Projekt OrangeBurmistrz Nowego Wiśnicza zachęca wszystkich mieszkańców Gminy Nowy Wiśnicz do podjęcia wyzwania i zgłoszenia swojego własnego pomysłu na działalność świetlicy w rodzinnej miejscowości, który pozwoli na stworzenie pracowni Orange.

Do dnia 05.06.2015 roku do Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu (dziennik podawczy pok. nr 2) istnieje możliwość złożenia deklaracji chęci udziału w projekcie. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań. Do programu mogą zgłaszać swoje pomysły mieszkańcy miejscowości o populacji nie większej niż 40 tysięcy – zespoły co najmniej 5 osób (w tym min. 3 pełnoletnie), które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie pracowni z pożytkiem dla społeczności lokalnej.

Docelowo świetlice mają służyć mieszkańcom jako przestrzeń rozwoju cyfrowych kompetencji, kursów, warsztatów, wydarzeń kulturalnych, charytatywnych i innych aktywności zgodnych z ich potrzebami. Lokale wskazane przez zwycięskie grupy zostaną wyposażone w komputery, bezpłatny dostęp do Internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier, telewizory LCD z funkcją wyświetlania prezentacji oraz zestaw mebli. Przekazane zostaną także środki finansowane na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji. Fundacja Orange zadba także o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a opiekunom świetlic zapewni merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, wizyt studyjnych i grantów finansowych przez pierwsze dwa lata ich aktywności.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (014)685-09-30
lub adresem e-mail: fundusze@nowywisnicz.pl

Do pobrania:

DEKLARACJA UCZESTNICTWA

FORMULARZ ZGODY RODZICA

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz