PSP w Muchówce w programie Multi-Sport

Program aktywności sportowej

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce od 2 marca 2015 roku uczestniczy w ogólnopolskim projekcie sportowym „MultiSport”. 

Jest to program systematycznej aktywności sportowej przeznaczony dla dzieci z klas IV–VI szkół podstawowych, zainicjowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, realizowany w projekcie programu „Sport Wszystkich Dzieci”. W ramach przedsięwzięcia organizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, prowadzone w atrakcyjnych i nowoczesnych formach na szkolnych obiektach sportowych. Taka formuła programu umożliwia uczestnikom poznanie podstaw wielu sportów oraz zachęca do wyboru preferowanej dyscypliny – zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami.

Program ruszył w 2014 roku w czternastu województwach. Spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, istotnie wzbogacając dotychczasową ofertę bezpłatnych zajęć sportowych. Druga edycja cieszy się jeszcze większą popularnością. Szacuje się, że będzie w niej uczestniczyło ponad 20 000 dzieci. Zajęcia prowadzone są 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny w różnych blokach tematycznych.

Koordynatorem działań i jedną z osób prowadzących zajęcia z młodzieżą w naszej gminie jest nauczycielka wychowania fizycznego mgr Lidia Pawlik oraz mgr Marta Smęda.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz