Gmina realizuje projekt “Już pływam”

Już pływam

23 marca 2015 roku gmina Nowy Wiśnicz rozpoczęła realizację projektu „Już pływam” w ramach zadania pn „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”, w części współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Małopolskiego.

Celem projektu jest między innymi nabycie podstawowych umiejętności pływackich, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów  oraz zachęcenie młodzieży  do aktywnych form spędzania wolnego czasu. W programie bierze udział 90 dzieci z terenu gminy Nowy Wiśnicz. Wyjazdy na basen odbywają się dwa razy w tygodniu ( 1wyjazd obejmuje grupę 45 osobową + 3opiekunów)  w związku z tym uczestnicy projektu zostali podzieleni na 6 grup. Projekt obejmuje 20 godzin nauki pływania dla każdego uczestnika. Na pływalni zajęcia odbywają się z instruktorem nauki pływania. Zakładanym rezultatem realizacji w/w projektu jest zdobycie przez uczestników projektu umiejętności pływackich, które umożliwi im bezpieczne korzystanie z kąpielisk, poprawi bezpieczeństwo na różnego rodzaju kąpieliskach oraz pozwoli na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Realizacja projektu potrwa do 12 czerwca bieżącego roku. W ramach realizacji w/w projektu zostaną pokryte koszty wstępu na basen, instruktora, opiekuna oraz transportu.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz