Wykłady Lecha Dyblika w szkołach

Wykład Lecha Dyblika

Dnia 25 marca 2015r. w Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu oraz Liceum Plastycznym odbył się program profilaktyczny z udziałem aktora Teatru Narodowego w Warszawie – Lecha Dyblika, znanego z wielu ról telewizyjnych i filmowych m.in. „Świat według Kiepskich”, „Ranczo”, „Klan”, „Czas honoru”, „Pod mocnym aniołem”.

W spotkaniach uczestniczyło ok 440 osób, które usłyszały o początkach jego drogi zawodowej, marzeniach, aktorskiej karierze a także o niechlubnej drodze do alkoholizmu. Aktor opowiadał m.in. o tym jak wyglądały jego relacje w domu rodzinnym, jak w szkole średniej wpadł w złe towarzystwo, opowiadał o szkole aktorskiej w której dobrze sobie radził oraz o karierze która stała otworem. Wspominał, jak wszystko łatwo mu przychodziło, i że czuł się Szczęściarzem. Mówił o własnych przeżyciach z okresu staczania się w uzależnienie, oraz trudnej walki z alkoholizmem. Zainteresowanie słuchaczy zdobył mówiąc o swojej bezradności i słabości w konfrontacji z chorobą alkoholową. Pan Lech Dyblik w swoich opowieściach podkreślał, że po 23 latach docenia znaczenie rodziny. Mówił także o wzajemnych relacjach, które ciągle trzeba budować i doskonalić. Opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia. Jego głęboka wiara w wartości płynące z Biblii oraz zauroczenie darem, jakim jest na nowo odkryte życie doprowadziły do chęci dzielenia się własnymi przeżyciami i przemyśleniami z młodym pokoleniem.

Program miał na celu uświadomienie młodym ludziom, że nie warto marnować sobie życia nadużywając alkoholu i narkotyków. Młodzi ludzie często zapominają i nie zdają sobie sprawy, że nadużywanie alkoholu, szybkie życia i brak rozmów z najbliższymi mogą stać się początkiem problemów z nałogiem. Historia życia Pana Lecha Dyblika z pewnością pozostanie w pamięci młodzieży uczestniczącej w spotkaniu i zapewne skłoni do myślenia o ich miejscu w życiu. Uczniowie na zakończenie prosili aktora o autograf oraz pamiątkowe zdjęcia.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz