Spotkanie z pisarką – Renatą Piątkowską

Spotkanie z pisarzem

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Wiśniczu w dniu 27.03.2015 gościła w swoich progach autorkę książek dla dzieci Renatę Piątkowską i lektorkę Malwinę Kożurno.

Przedszkolaki uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki mogli usłyszeć wiele ciekawostek na temat obrzędu Świąt Wielkanocnych i wiosennych obyczajów.
Prelekcja na „dobry początek i koniec” została uświetniona przez Panią lektor, która przeczytała fragmenty książek naszej pisarki pt. „To się nie mieści w głowie” oraz „A może będzie właśnie tak”. Ciekawe historyjki wybrane z książek oraz uroczy głos Pani Malwiny wywoływały uśmiech na twarzach uczestników spotkania. Nasza pisarka również w bardzo uroczy i obrazowy sposób angażując do tego zadania przedszkolaków przedstawiła drogę książki od pomysłu na jej napisanie do czytelnika. Po podziękowaniach i świątecznych życzeniach na klubowiczów czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Bogumiła Mieszkowskiego założyciela Fundacji Rozwoju Bochni i Regionu. Przedszkolaki zadowolone i pełne wrażeń wróciły do codziennych obowiązków a nasze Panie opuściły Wiśnicz z obietnicą powrotu w nasze progi.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

Moderator
Barbara Wiśniewska

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz