Spotkanie “Dyskusyjnego Klubu Książki”

DKK

11 marca 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Brzękowskiego już po raz kolejny w tym roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Na przedszkolaków czekała wystawa książek podarowanych przez Fundację Rozwoju Bochni i Regionu oraz słodki poczęstunek. Po wysłuchaniu baśni „Pani Zamieć” zamieszczonej w zbiorku Baśnie Braci Grimm trwała dyskusja nad zachowaniem dwóch sióstr i konsekwencjami owego zachowania.

Ale zima i zamieć powoli odchodzą w zapomnienie toteż uczestnicy spotkania próbowali dyskusji na temat nowej pory roku, która ma nadejść do Wiśnicza.
Po przeczytaniu fragmentów książki Marii Kowalewskiej i Marii Kownackiej „Głos Przyrody – przedwiośnie” odgadywali na załączonych obrazkach jakie ptaki i zwierzęta zwiastują wiosnę oraz jakie drzewa i rośliny budzą się do życia w okresie przedwiośnia.

Po tej lekcji przyrody przedszkolaki otrzymały zadanie mające na celu codzienną obserwację przyrody.

Na zakończenie spotkania nastał dobry moment aby wykazać się manualnie i pokazać swoje zdolności artystyczne bo malowaliśmy wiosnę.
Malowanki po pokolorowaniu powędrowały na wystawkę i zdobią bibliotekę, a ich wiosenne barwy wszystkich napawają optymizmem, że zima wkrótce odejdzie na długie miesiące.

Po lekcji trwającej około 1 godziny wszyscy wyszli z uśmiechem na ustach i słodkim smakiem w ustach.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz