VI Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego w Muchówce

Turniej Tenisa Stołowego

ramach feryjnego wypoczynku dla dzieci z Gminy Nowy Wiśnicz odbyła się już kolejna, VI edycja Międzyświetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza. W sobotni poranek, 21 lutego do świetlicy wiejskiej w Muchówce przybyły dzieci i młodzieży.

Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych – szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Mecze w systemie pucharowym (dwójkowym) były rozgrywane jednocześnie na trzech stołach. Turniej od wielu lat jest okazją do czynnego, grupowego wypoczynku tworzącego miłą, sportową rywalizacją według zasad fair play. Podczas rozgrywek, uczestnicy mogli również wzmocnić się poczęstunkami i napojami regenerującymi. Szczególnym gościem turnieju był ks. Jerzy Wilk ze zgromadzenia Księży Sercan, który obecnie jest na misjach w Obwodzie Witebskim na Białorusi. Laureatom Konkursu puchary, nagrody i upominki wręczyła Burmistrz Nowego Wiśnicza, Pani Małgorzata Więckowska.

Po rozegraniu wszystkich meczy w poszczególnych kategoriach następujące miejsca zajęli:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce – Damian Cabała ze Starego Wiśnicza,

II miejsce – Amadeusz Dudek z Muchówki

III miejsce – Aneta Kolarz z Kobyla

Kategoria szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Marcin Palej z Połomia Dużego

II miejsce – Adrian Janas z Kobyla

III miejsce – Piotr Brzegowy z Muchówki

Kategoria szkół średnich:

II miejsce – Karol Stary z Muchówki

III miejsce – Marcin Stary z Muchówki

III miejsce – Karol Brzegowy z Muchówki,

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika Turnieju otrzymał Karol Kurek z Połomia Dużego.

Laureaci turnieju otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Nowego Wiśnicza, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wisniczu, oraz Firmę IGLOO i MILO ze Starego Wiśnicza.

Turniej został zorganizowany przez Radnego Rady Miejskiej z Muchówki Pana Władysława Starego, Świetlicę Wiejską w Muchówce oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.

Organizatorzy serdecznie dziękują Ryszardowi Gaworczyk, Tadeuszowi Duś, Mateuszowi Musiał za pomoc w przeprowadzeniu turnieju – sędziowaniu rozgrywek.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz