BETLEJEMSKA DOBRANOCKA w Połomiu Dużym

polom20150125_172801

Tradycją Filialnej Szkoły Podstawowej w Połomiu Dużym jest coroczne wystawianie jasełek w Świetlicy Wiejskiej. Nie inaczej było w bieżącym roku. W zimowej, śnieżnej aurze, o godzinie 17  kierownik szkoły pani Bogumiła Sarna witała przybyłych gości oraz licznie zebranych mieszkańców. Byli wśród nich  wice dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu pani Teresa Rydz- Kowalska, radny Połomia Dużego pan Marcin Daniec, sołtys wsi pan Edward Oświęcimka oraz ks. Paweł Broński. Pani Bogumiła Sarna podkreśliła jak istnienie szkoły jest ważne i potrzebne w środowisku lokalnym.

W pięknej bajkowej scenografii, nawiązującej do betlejemskiej stajenki, publiczność mogła kolejny raz przeżyć historię Marii i Józefa, goszczących tym razem korowód bajkowych postaci. Wędrowały one do szopki między zaproszonymi gośćmi, składając dary i kłaniając się nowonarodzonemu Jezusowi. Do świętej rodziny przybyli zagubieni w lesie Jaś i Małgosia, zziębnięta Dziewczynka z zapałkami, radosny jak zwykle Czerwony Kapturek, Kopciuszek w balowej sukience i delikatna jak płatek róży Calineczka. Nie zabrakło Pinokia z oślimi uszami i zmęczonego życiem Starego Rybaka ze złotą rybką. Otuchy Jezusowi dodawało liczne grono aniołów ,których przecież nie mogło zabraknąć w ten magiczny czas. Nastrój wieczoru budowały pastorałki i kolędy, śpiewane z ogromnym zapałem przez aktorów oraz zapalone lampiony i migocące światełka na choinkach.
Zaangażowanie i serce włożone przez uczniów wywarło ogromne  wrażenie na zgromadzonych widzach, którzy przedstawienie nagrodzili gromkimi brawami.
W jasełkach wzięli udział uczniowie od 5-cio latków z oddziału przedszkolnego po uczniów klasy IV. Przygotowania i próby trwały od miesiąca, a uczniowie poświęcali swój wolny czas po zajęciach szkolnych. Nad przygotowaniem wokalno – aktorskim, zbudowaniem dekoracji i poszukiwaniem  rekwizytów zgodnie i z wielkim oddaniem współpracowały nauczycielki:
pani kierownik Bogumiła Sarna, p. Beata Filipczyk, p. Bożena Hyrc i p. Ewa Michno.
Nie możemy pominąć ogromnej pomocy rodziców, którzy przygotowali bardzo pomysłowe stroje dzięki którym przedstawienie nabrało takiego blasku. Dziękujemy im bardzo serdecznie.
W drugiej części wieczoru zaprezentowała się grupa kolędnicza „Kolędnicy z gwiazdą” złożona z uczniów nasze szkoły, laureaci II miejsca w kategorii grup młodzieżowych oraz „Herody” dorosła grupa kolędnicza laureaci I miejsca w Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych w Nowym Wiśniczu. Obydwie grupy zebrały zasłużone gromkie oklaski od rozbawionej do łez publiczności.
Kolędników przygotowała do występów p. Katarzyna Policht w Świetlicy Wiejskiej w  Połomiu Dużym, której dziękujemy za współpracę i wsparcie przy organizacji imprezy.
 Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne jasełka w przyszłym roku.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz