Spotkanie z olimpijczykiem Pawłem Zygmuntem

Spotkanie z olimpijczykiem

14 stycznia 2015 Szkoła Podstawowa w Muchówce gościła olimpijczyka p. Pawła Zygmunta – jednego z najlepszych polskich łyżwiarzy szybkich ostatnich lat, medalistę mistrzostw świata i Europy, olimpijczyka z Lillehammer (1994), Nagano (1998) Salt Lake City (2002) i Turynu (2006). Jest 40-krotnym Mistrzem Polski na dystansach 1000 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, 10 000 m i w wieloboju łyżwiarskim oraz rekordzistą Polski na dystansach 3000 m, 5000 m, 10 000 m i w wieloboju łyżwiarskim. Paweł Zygmunt zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Erfurcie w 2002 roku na dystansie 10 000 m, jest też brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2002 na dystansie 10 000 m i Mistrzostw Europy 2003 na 5000 m.

Paweł Zygmunt wyjaśnił uczniom znaczenie idei olimpijskiej oraz dzielił się wiedzą z zakresu historii igrzysk. Zachęcał młodzież do wzięcia udziału w konkursie “Zostań Olimpijczykiem”, w którym główną nagrodą jest wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016. “Zostań Olimpijczykiem” to ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów. Jej celem jest popularyzacja idei sportowej rywalizacji i ducha olimpijskiego oraz zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań. Pierwsze działania rozpoczęły się w listopadzie 2007 roku. Spotkania z młodzieżą odbywają się w szkołach w całej Polsce. Prowadzą je znani sportowcy oraz pedagodzy. Do tej pory w programie wzięło udział ponad 30 000 uczniów. Pomysłodawcami akcji są Paweł i Katarzyna Zygmunt. Zapraszamy więc do zajrzenia na stronę konkursową “Zostań olimpijczykiem”.
W czasie spotkania pan Paweł przekonywał, że każdy z nas powinien znaleźć czas na rozwój ciała, umysłu i ducha. O żadnej z tych sfer nie można zapominać, by żyć szczęśliwie. Spotkaniu towarzyszyła bardzo dobra atmosfera, uczniowie z zainteresowaniem słuchali mistrza. Na koniec prelekcji p. Paweł przeprowadził konkurs wiedzy olimpijskiej, w którym nagrodzona została uczennica klasy V – Klaudia Rosiek.

„Chcemy nauczyć młodzież, że nigdy nie powinno się rezygnować ze swoich marzeń. Każdy z nas ma w sobie talent, trzeba go tylko odkryć i pielęgnować, każdy może być olimpijczykiem w swojej dziedzinie. Tę właśnie ideę staramy się zaszczepić wśród młodych ludzi”– twierdzą zgodnie Katarzyna i Paweł Zygmuntowie. Historie wielkich sportowców to doskonałe przykłady na to, że warto wierzyć w siebie. Najważniejszym przesłaniem płynącym z idei akcji Zostań Olimpijczykiem jest to, że każdy z nas może zostać mistrzem, liczą się tylko chęci i wytrwałość.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz