Jubileusze Małżeńskie 2014

W niedzielę, 9 listopada 2014 roku o godz. 15, w Remizie OSP w Wiśniczu Małym odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich obchodzących jubileusz 60, 50, 40, 30, i 25-lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku na rocznicę zawarcia małżeństwa zaproszono 216 par z terenu naszej gminy, w tym:

  • 25-lecie 82 pary,
  • 30-lecie 68 par,
  • 40-lecie 47 par,
  • 50-lecie 15 par,
  • 60-lecie 4 pary.

Na uroczystość przybyło 89 par.

Te wspólnie przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, ale także za radość płynącą z życia rodzinnego, Jubilaci obchodzący 50 rocznicę ślubu zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami, które w imieniu Państwa wręczyli im Burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk, Z-ca Burmistrza Renata Kierepka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu Jerzy Łacny, Radny Wiśnicza Małego Marek Palej oraz Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Wiśniczu Sylwia Śleboda. Dostojnym Jubilatom wręczono także kwiaty oraz pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość umilił radosny występ młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu, który wywołał na twarzach naszych Jubilatów oraz obecnych gości uśmiech i radość, będące dowodem podziękowania za tę uroczystość.

Część oficjalna zakończyła się toastem wzniesionym przez Burmistrza Nowego Wiśnicza, który życzył Jubilatom wszelkiego dobra, zdrowia, spokoju i ciepła rodzinnego. W czasie toastu nie mogło również zabraknąć okolicznościowego utworu muzycznego „sto lat”.

Po tej dawce artystycznych emocji wszyscy zebrani zasiedli do stołu, gdzie czekał poczęstunek. Jubilaci wspominali minione lata, dzielili się radościami i żartowali.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz