Akcja „Cytrynka” – Konkurs „Odblaskowa Szkoła” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu

Cytrynka_6

W środę 29 października 2014r. miały miejsce kolejne działania podjęte w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”.

We współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu przeprowadzono akcję „CYTRYNKA”. Miała ona na celu propagowanie wśród kierowców zachowywania zasad szczególnego bezpieczeństwa na drodze,a w szczególności w okolicy szkoły.

Funkcjonariusz policji st. asp. Piotr Jacewicz zatrzymywał kierowców do rutynowej kontroli oraz sprawdzenia trzeźwości. W akcji policjantowi towarzyszyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu. Kierowcom, którzy jechali zgodnie z przepisami rozdawano w nagrodę polskie jabłka. Natomiast ci, którzy przekraczali dozwoloną prędkość, zamiast tradycyjnego mandatu otrzymywali plaster cytryny, który musieli zjeść, a następnie uśmiechnąć się :-). Szkolny Patrol Odblaskowy wręczał kierowcom ulotki z prośbą o bezpieczną jazdę i zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkoły, a przechodniom przypominał o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Cieszymy się, że inicjatywy naszych uczniów spotkały się z życzliwym przyjęciem wśród uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców, jak i pieszych.

Prosimy wszystkich spieszących się kierowców o zdjęcie nogi z pedału gazu, gdy będą zbliżać się do naszej szkoły oraz każdej innej. Chodzi przecież o bezpieczeństwo nas wszystkich, a szczególnie dzieci.

W tym dniu odbyła się również „Odblaskowa dyskoteka” dla uczniów szkoły podstawowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Na zabawie obowiązywały stroje z elementami odblaskowymi, gdyż motywem przewodnim zabawy było hasło „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”. Od 28 października uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu są bezpieczni i widoczni na drodze, gdyż otrzymali kamizelki odblaskowe, ich fundatorem był Urząd Miasta w Nowym Wiśniczu.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej są wyposażeni w kamizelki odblaskowe i mają obowiązek nosić je w drodze do i ze szkoły. Dzieciaki nie kryły swej radości i już na przerwie szkoła zaroiła się od uczniów biegających po korytarzach w kamizelkach odblaskowych.

Dzięki elementom odblaskowym nasi uczniowie są widoczni podczas jesiennych mglistych dni i wieczorów. Już na drugi dzień wychowawcy śmiało wędrowali na spacery w stronę cmentarza parafialnego na groby żołnierskie. Wszystkich przechodniów i kierujących pojazdami zachwycał ten widok.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz