Jestem wdzięczny urzędnikom

Inwestycje

W ubiegłą niedzielę „gospodarskim wyjazdem” zlustrowałem całą gminę Nowy Wiśnicz. Widziałem olbrzymią ilość zrealizowanych przez samorząd inwestycji w każdej miejscowości, można spokojnie powiedzieć – widziałem odnowioną ziemię wiśnicką. Dostrzegłem także kolejne potrzeby, które zawsze będą. Bardzo dziękuję wszystkim urzędnikom, młodemu ale jakże prężnemu zespołowi ludzi, w którym tkwi olbrzymi potencjał. Dziękuję także urzędnikom, którzy w poprzednich kadencjach „przeżyli” ze mną najtrudniejszy okres doprowadzania gminy do normalności. Gdzieś na drodze, mieszkańcy mówili mi o propozycjach innych moich kontrkandydatów. Ze zdziwieniem przyjąłem informację że budżet obywatelski np. na drogi, kandydatka na burmistrza proponuje dać niższy niż my dajemy dotychczas o prawie 200 000 zł rocznie. Rozdział środków na utrzymanie ochotniczych straży a także na inwestycje w jednostkach, odbywał się zawsze na posiedzeniu zarządu gminnego straży, który stanowią komendanci, prezesi poszczególnych jednostek, a więc jest także rozdziałem podwójnie obywatelskim bo dodatkowo strażackim. Jak potwierdzają raporty Policji, nasza gmina jest bezpieczna, nie zmieniajmy tego.

Współcześnie zarządzana gmina wymaga sprawnie działającego i kompetentnego zastępcy. Takiego właśnie mamy, wybranego spośród pracowników, a więc nie obciążającego dodatkowymi kosztami budżetu gminy. Jak bardzo Pani Renata Kierepka, swoją pracą na stanowisku zastępcy burmistrza zmieniła gminę, można sobie odpowiedzieć patrząc na zrealizowane inwestycje. Burmistrz mając ogląd strategiczny na całość funkcjonowania samorządu, z racji pełnionej funkcji często musi przebywać poza gminą aby pozyskiwać fundusze zewnętrzne. W tym czasie samorząd musi pracować „pełną parą”, do tego potrzebny jest zastępca. Na ulotkach, wśród deklaracji politycznej konkurencji padają propozycje ponownego wykonania tego wszystkiego co już w gminie jest zrobione. Propozycje te są nawet „okrojone” i mniejsze niż wykonywał obecny samorząd, wynikają z małej znajomości naszej gminy.

Podsumowując, to co można przeczytać w zbieranych na brukach ulic informacjach jest „biciem politycznej piany”, na bazie wypracowanych przez Burmistrza i urzędników Urzędu Miejskiego wzorów funkcjonowania.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz