Po Europie bez biletu

nida

Od września 2014r. do grudnia 2015r. w Zespole Szkół w Królówce jest realizowany nowy projekt edukacyjny „Po Europie bez biletu”.

Projekt jest finansowany przez Program English Teaching, który został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. Od sierpnia 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

Bezpośrednimi odbiorcami projektu są uczniowie klasy IV. Podczas realizacji projektu, dzieci będą poszerzać swoją wiedzę o krajach europejskich, najciekawszych atrakcjach turystycznych Europy, a przede wszystkim będą podnosić swoje umiejętności w zakresie komunikacji w języku angielskim. Partnerem w projekcie jest Regionalny Ośrodek Debaty Europejskiej w Krakowie, którego przedstawiciele będą prowadzić kilka zajęć w szkole oraz w siedzibie ośrodka. W ramach projektu uczniowie odbędą także wycieczkę do Parku Miniatur w Inwałdzie.

Blog projektu:
http://obiezyswiaty.blogspot.com/

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz