Niedobry pomysł radnego powiatowego Krzysztofa i radnego gminnego Krystiana

Jak dowiedziałem się od przedstawiciela Telewizji Kraków, dwaj panowie wymienieni w tytule zgłosili pomysł, aby wszystkie lampy oświetlenia ulicznego w gminie Nowy Wiśnicz świeciły się przez całą noc.
Nadmienić należy, że lampy w ilości 880 szt. oświetlają gminę przy głównych ciągach pieszych zgodnie z sugestią i wolą mieszkańców, w okresie zimowym w innych godzinach, a w okresie letnim w innych godzinach. Mieszkańcy w zdecydowanej większości są zadowoleni, także z dobudowywanych co roku nowych punktów świetlnych, które umiejscawiane są zgodnie z ich życzeniami.
Polityka “oświetleniowa” gminy zmierza w kierunku obniżania mocy zainstalowanych lamp, przechodzenia na oświetlenie hybrydowe oraz zastosowanie lamp LED-owych tam, gdzie będzie to dopuszczone.
Pomysł świecenia przez całą noc, szczególnie w miejscach gdzie jest to niepotrzebne, według wstępnego wyliczenia kosztowałoby rocznie gminę dodatkowo ok. 109.000,00 zł, jest całkowicie nietrafiony i niepotrzebny, należy go odłożyć do katalogu nieprzemyślanych obietnic przedwyborczych.

Stanisław Gaworczyk

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz