Trwa odbudowa domu w Połomiu Dużym

Odbudowa domu w Połomiu Dużym

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, trwa odbudowa domu w Połomiu, zniszczonego przez pożar. Urząd Miejski bezpośrednio po zdarzeniu udzielił wszelkiej, niezbędnej pomocy poszkodowanym, zaproponował mieszkanie, udzielił pomocy finansowej oraz podjął działania w celu doprowadzenia do odbudowy domu w tym samym miejscu.

Po uzyskaniu i uprawomocnieniu się wszystkich zgód doszło do spotkania sołtysa, prywatnego przedsiębiorcy, burmistrza wraz z wiceburmistrzem i poszkodowanymi, by wspólnie ustalić koszty wykonania budynku. Ustalono, dzięki dużej życzliwości prywatnego przedsiębiorcy, kosztorys wykonania wszystkich robót na kwotę 78.000,00 zł wraz z kosztami materiałów. Wymieniono informacje na temat zbiórki na cele odbudowy budynku.

Mieszkańcy Połomia zebrali kwotę 18.190,00 zł, mieszkańcy Muchówki – 4.776,00 zł, PZU – wypłaciło odszkodowanie w kwocie 13.200,00 zł. Łącznie dysponowano kwotą 36.166,00 zł. Według informacji podanej publicznie, Caritas w Wiśniczu zebrał około 14.000,00 zł na odbudowę zniszczonego budynku. Pozostałą brakującą kwotę postanowiono podzielić kosztami pomiędzy Gminę Nowy Wiśnicz i właścicieli budynku.

Udzielona pomoc ma doprowadzić do radosnej wigilii w nowym domu. Już widoczna radość w oczach poszkodowanych przy wznoszonym obiekcie, jest najlepszym podziękowaniem dla wszystkich udzielających wsparcia.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz