Dzień Pszczół w Gminie Nowy Wiśnicz

Dzień Pszczół 8 sierpnia 2014r. Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu i wszystkie Świetlice Wiejskie działające w Gminie Nowy Wiśnicz w: Kopalinach, Olchawie, Leksandrowej, Królówce, Muchówce, Starym Wiśniczu, Wiśniczu Małym, Kobylu, Połomiu Dużym uczciły imprezą pn. „Świetlicada” w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu. Jest to kolejny punkt realizacji programu „Pszczoły naszym skarbem” nagrodzonego w konkursie grantowym „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” 2014r. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała Firma Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica „S.A.

Dzień Pszczół

We wszystkich placówkach działały oddziały Akademii Przyjaciół Pszczół realizując program szerzący wiedzę o tych niezwykłych owadach, jakimi są pszczoły. Podczas Święta Pszczół reprezentacje spotkały się by wziąć udział w konkursach, zabawach i sprawdzić swoją wiedzę nabytą podczas zajęć. Wśród konkurencji była sztafeta kulinarna, należało rozwiązać krzyżówkę by podać hasło, wykonać artystyczną interpretację pszczoły, świecę z węzy i odpowiedzieć na pytania związane z pszczołami. Wszystkie przygotowane zadania nagradzano punktami a ich suma decydowała o uplasowaniu się na kolejnych miejscach.

Największą ilość punktów zdobyła reprezentacja Świetlicy Wiejskiej w Olchawie zdobywając I miejsce. II miejsce wywalczyła Świetlica Wiejska w Wiśniczu Małym a III Świetlica Wiejska w Połomiu Dużym. Wszystkie Oddziały Akademii otrzymały nagrody rzeczowe, w tym gry i książki, które będą służyć wszystkim uczestnikom zajęć świetlicowym oraz narzędzia ogrodnicze, które pozwolą pielęgnować założone podczas zajęć ogrody i rabaty. Wszystkim uczestnikom imprezy oraz ich instruktorom gratulujemy wiedzy zdobytej podczas projektu, która przyczyni się do pomocy naszym małym skrzydlatym przyjaciołom.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz