Gmina Nowy Wiśnicz laureatem plebiscytu “Korony Małopolski”

Wyniki plebiscytu Korony Małopolski

W piątek, 13 czerwca 2014 roku w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której ogłoszono zwycięzców plebiscytu Korony Małopolski zorganizowanego m.in. przez Samorząd Województwa pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Gmina Nowy Wiśnicz zajęła wysokie II miejsce w kategorii miasta i gminy miejsko-wiejskie do 15 tys. mieszkańców, wyprzedzając dziewięć innych małopolskich samorządów, które zakwalifikowały się do konkursu. Godnym uwagi jest fakt, że Gmina Nowy Wiśnicz pod kierownictwem burmistrza Stanisława Gaworczyka, już po raz drugi odnosi sukces w tym prestiżowym plebiscycie.

Wyniki Plebiscytu nie opierały się wyłącznie o głosy przesłane SMS-em czy internetem, lecz ustalone zostały przez Kapitułę, która oceniała inicjatywy zrealizowane przez samorządy przy wsparciu funduszy europejskich oraz informacje zawarte w ankietach dotyczących Samorządów, takie jak np. wskaźnik bezrobocia, stawki podatków, ceny za wodę, ścieki, śmieci itp. Nad prawidłową oceną miast i gmin czuwała Prof. dr hab. Grażyna Prawelska-Skrzypek, Kierownik Katedry Metod i Technik Zarządzania w Sektorze Publicznym Instytutu Spraw Publicznych UJ. 

Ten niewątpliwie duży sukces wiśnickiego samorządu nie byłby możliwy bez wsparcia Radnych, którzy swoimi decyzjami dali burmistrzowi sposobność realizacji założonych celów, docenionych przez Kapitułę plebiscytu.

Dziękujemy także mieszkańcom i innym, oddającym głos na Gminę Nowy Wiśnicz.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz