Wiśnicka Parada i występ Krakusa

Parada Orkiestr Dętych 2014

W niedzielę 8 czerwca 2014 roku po raz XVII odbyła się Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. Impreza została zorganizowana przez Burmistrza Nowego Wiśnicza, Fundację Amicus Pauperum przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Wiśniczu, Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu oraz Starostwem Powiatowym w Bochni.

 I miejsce zajęła Orkiestra Dęta OSP z Grobli, II miejsce – Orkiestra Kopalni Soli Bochnia. Na III miejscu uplasowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa oraz Miejska Orkiestra Dęta miasta Brzeska. Wyróżnienie zdobyła Orkiestra Dęta z Leszczyny. Dyplomy za udział otrzymały Orkiestra Dęta z Okulic oraz Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnawy.

W przeglądzie, poza konkursem, wzięła udział Strażacka Orkiestra Dęta z Królówki oraz Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Sobolowa.

Na scenie zagościł także Zespół Pieśni i Tańca „Krakus” działający przy krakowskiej AGH. Ich krótki występ był namiastką koncertu, który odbył się wieczorem na wiśnickim zamku. Zgromadzeni w sali balowej goście mogli podziwiać niemal półtora godzinny występ. Na zakończenie spotkania Burmistrz wraz ze swoim Zastępcą przekazali na ręce kierownika grupy, pana Macieja Jędrzejka, medal św. Kingi oraz kwiaty.

Przedstawiamy galerię zdjęć.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz