Piosenka w języku obcym znów królowała w Nowym Wiśniczu

Musica et Lingua

Po raz kolejny wiśnickie Gimnazjum we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Lingua et musica”. To już jedenasta edycja tego konkursu, a wszystko działo się 27 maja w sali widowiskowej MOK-u. Tworzona w ten sposób możliwość zaprezentowania zarówno talentów językowych, jak i muzycznych, przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę uczestników. Cieszymy się, że tak wiele szkół i tak wielu gimnazjalistów odpowiedziało na nasze zaproszenie i zapragnęło doskonalić swoje umiejętności językowe właśnie poprzez piosenkę. W konkursie wzięło udział jedenaście zespołów i dwudziestu trzech solistów z terenu powiatu bocheńskiego – łącznie z 17 gimnazjów. W tym roku uczestnicy śpiewali jedynie w języku angielskim, a poza konkursem jeden z zespołów Gimnazjum w Nowym Wiśniczu zaprezentował piosenkę w języku niemieckim.

Jury w składzie: pani Ina Dębosz – nauczycielka Szkoły Muzycznej w Bochni, jako przewodnicząca, pani Anna Chrzan – nauczycielka języka angielskiego oraz pani Julia Eckert – stypendystka Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Warszawa – Poczdam, przyznało następujące nagrody:

W kategorii solista:

1. miejsce – Mateusz Adamczyk – Gimnazjum w Trzcianie

2. miejsce – Mariola Czuper – Gimnazjum w Łąkcie Górnej

3. miejsce ex aequo – Klaudia Wrona – Gimnazjum w Proszówkach i Magdalena Klimek – Gimnazjum w Kamionnej

W kategorii zespół:

1. miejsce – Martyna Kulas, Karolina Osuch, Joanna Jajeśnica i Zuzanna Zagórska – Gimnazjum w Nowym Wiśniczu

2. miejsce – Patrycja Drąg i Ewelina Wnękowicz – Gimnazjum w Rajbrocie

3. miejsce – Wiktoria Dubiel i Natalia Wojewoda – Gimnazjum w Kobylu

Fundatorami nagród w tegorocznym konkursie byli: wydawnictwa Pearson i WSiP, pani Małgorzata Czekotowska oraz organizatorzy z ramienia gimnazjum w Nowym Wiśniczu.

Jury zwróciło uwagę na wysoki, wciąż rosnący poziom uczestników konkursu i jednocześnie trudne zadanie, związane z wyborem najlepszych. Przewodnicząca jury pogratulowała wykonawcom talentów i odwagi, a życząc dalszych sukcesów zachęcała do rozwijania zainteresowań i umiejętności oraz do ponownego uczestnictwa.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania związane z organizacją tej edycji konkursu „Lingua et musica”, a szczególnie fundatorom nagród i sponsorom małego poczęstunku, serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Ewa Grela i Dorota Klimek

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz