Piknik Rodzinny – Święto Rodziny w Połomiu Dużym

Piknik rodzinny w Połomiu

W słoneczną sobotę 31 maja witaliśmy w progach szkoły rodziców naszych uczniów. Przed wejściem na teren boiska witający nauczyciele prosili przybywających rodziców o wybór ulubionego koloru dziecka oraz odrysowanie dłoni na przygotowanym kartonie. Punktualnie o godzinie 10.00 p. kierownik Bogumiła Sarna powitała przybyłych gości. Ciepłe słowa skierowała do przybyłego na uroczystość burmistrza Nowego Wiśnicza p. Stanisława Gaworczyka, dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu p. Kingę Kokoszkę oraz radnego i sołtysa Połomia Dużego p. Edwarda Oświęcimkę.

Część artystyczną rozpoczął wesoły ”wjazd” dzieci przy piosence ”Jedzie pociąg z daleka”. Prowadzący uroczystość uczniowie klasy II Patrycja i Jakub powitali rodziców i zaprosili do obejrzenia i wysłuchania przygotowanych specjalnie na Dzień Matki i Dzień Ojca piosenek, wierszy, skeczy i scenek. Występy najmłodszych uczniów zakończyły z serca płynące życzenia oraz podarowanie rodzicom własnoręcznie przygotowanych prezentów: laurek i broszek z filcu. Rodzice zostali poczęstowani ciastem i kawą, a ich pociechy w tym czasie bawiły się na placu zabaw pod opieką uczennic z klas starszych. Dla nich także nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lodziarnia, w której wszyscy chętni mogli kupić pyszne lody. Występ oddziału ”0” i klas I – III bardzo wszystkich zachwycił, a do łez rozśmieszył brawurowy występ” Kabaretu Humorek” przygotowany przez uczniów klasy V i VI. Za swój występ oraz zaśpiewane piosenki zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Aby tradycji pikniku stało się zadość nie zabrakło grillowanej kiełbaski oraz konkursów dla dzieci i ich rodziców. Była zabawa ”Kto najdłużej” polegająca na kozłowaniu piłki przez rodzica i podrzucaniu małej piłeczki przez dziecko oraz ”Bieg z piłeczką”. Wiele emocji i śmiechu dostarczyło ”Znikające krzesełko”. Po konkurencjach sportowych nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ”Ulubiony kolor”. Rodzice pokazywali wybraną karteczkę, a nauczycielki sprawdzały zgodność koloru. Okazało się , że rodzice doskonale znają swoje pociechy i ich kolorystyczne preferencje. Wszyscy uczestnicy pikniku wykazali się humorem, dzielną postawą i wytrwałością w licznych konkursach i zabawach. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie co w tym szczególnym dniu sprawiło mu przyjemność. Dziękujemy wszystkim gościom za wspólną zabawę i obiecujemy następne świętowanie w przyszłym roku.

Organizatorki spotkania: kierownik Bogumiła Sarna, Bożena Hyrc, Beata Filipczyk, Ewa Michno, Magdalena Chojecka, Małgorzata Stec.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz