Przygotowania do uroczystości szkolnych w Muchówce

Przygotowania do nadania im.

Wczoraj, tj. 15 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Muchówce odbyła się akademia zorganizowana przez uczniów tej szkoły, przygotowująca do uroczystego nadania szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy Muchówki, rodzice, dzieci, burmistrz i wiceburmistrz Nowego Wiśnicza, radny Muchówki, dyrektor i nauczyciele szkoly, emerytowani nauczyciele a także młodzież i dzieci. W słowno-muzyczno-multimedialnym przekazie przypomniano wartości, ktróre zdecydowały o wyborze patrona przez szkołę tj. patriotyzm, wytrwałość, mądrość, roztropność, odwagę oraz umiłowanie nauki przez Stefana Wyszyńskiego.

Burmistrz życzył szkole i całej jej społeczności, aby w swej pracy “ciągle rozszerzała serce młodego człowieka, by było tak wychowane i wypielęgnowane, aby otwarło się dla wszystkich”. Uroczystość zakończyło przeniesienie portretu patrona szkoły ufundowanego przez nauczycieli, do holu, w którym umieszczono go na głównej ścianie z podpisem Szkoła Podstawowa w Muchówce im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz