"Pszczoły naszym skarbem"-spotkanie w OER

7

           W dniu wczorajszym tj. 14.05.2014 roku w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu odbyło się spotkanie z mediami mające na celu promocję projektu „Pszczoły naszym skarbem”, podczas którego został przekazany grant w wysokości 7 500 zł. Nagrodzony w konkursie grantowym projekt jest realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu i Świetlice Wiejskie w ramach programu „ Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Jest on od czterech lat realizowany przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. a od trzech lat w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia.

         Na spotkaniu obecni byli między innymi Burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk, Z-ca Burmistrza Renata Kierepka, redaktorka Czasu Bocheńskiego, pszczelarz i inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Bogusław Tobiasz, instruktorzy pracujący w świetlicach wiejskich na terenie gminy Nowy Wiśnicz. Zainteresowanie projektem potwierdziło również Radio Kraków, które będzie obecne podczas zajęć odbywających się w świetlicach.

           Spotkanie było dobrą okazją do poszerzenia wiedzy na temat tych niezwykle pożytecznych owadów, które są zagrożone. Pan Bogusław Tobiasz chętnie dzielił się ze zgromadzonymi swoją wiedzą i doświadczeniem.
           Prezentujemy galerię zdjęć ze spotkania 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz