Nagroda dla szkoły z Wiśnicza

 Walka z rakiem

W dniu 27 marca 2014r. o godz. 10.00 w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura Urzędu w Tarnowie rozpoczęła się konferencja zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Spotkanie poświęcone walce z rakiem nosiło tytuł “Upowszechnianie Zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem – prezentacja dobrych praktyk”.

Na konferencję przybyli liczni goście m.in. prof. dr hab. n.med. Leszek Kołodziejski, Poseł na Sejm RP – Andrzej Sztorc, Wicewojewoda Małopolski – Andrzej Harężlak, Małopolski Wicekurator Oświaty – Grzegorz Baran, Dyrektor Delegatury Kuratorium w Tarnowie – Urszula Blicharz, Burmistrz Nowego Wiśnicza – Stanisław Gaworczyk oraz dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy szkół województwa małopolskiego. Na konferencji obecna była także licznie zgromadzona młodzież ze szkół województwa małopolskiego.

Szkoła z Nowego Wiśnicza otrzymała nagrodę za podejmowanie działań w zakresie edukacji oraz upowszechniania zaleceń specjalistów w walce z rakiem.
Część naukową konferencji rozpoczął prof. dr hab. n.med. Leszek Kołodziejski wykładem pt. “Edukacja – efektywna broń w walce z rakiem”. Zaprezentowano także film autorstwa uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni pt. “Rak to nie wyrok”. W ramach konferencji swoje prezentacje przedstawiały także inne szkoły, m.in. szkoła z Nowego Wiśnicza.

Przedstawiamy zdjęcia ze spotkania.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz