Dni otwarte Liceum Plastycznego w Wiśniczu

Dni Otwarte Liceum Plastycznego

W dniu 21 marca 2014 roku w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu odbyły się dni otwarte szkoły połączone z wernisażem wystawy pokonkursowej “Świat wokół mnie” w ramach XI Edycji Konkursu Plastycznego dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele samorzadu lokalnego, nauczyciele, ludzie świata kultury i sztuki oraz licznie zgromadzona młodzież. Na zakończenie odbył się pokaz ubioru wykonanego przez uczniów o specjalności tkanina artystyczna – w ramach XIV edycji programu “Marzenia ubrane w kolor”. Wśród sponsorów byli m.in. Burmistrz Nowego Wiśnicza oraz Henryk Kopańczyk Kurator Konkursu.

Laureatom konkursu plastycznego zostały wręczone następujące nagrody:

GRAND PRIX:
Łukasz Mrożek-Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

NAGRODY W DZIEDZINIE MALARSTWA:
I nagroda (zestaw) Łukasz Selwa-Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach
II nagroda Karolina Olszówka-Gimnazjum Dwujęzyczne im. św. Kingi w Tarnowie
III nagroda Klaudia Puchała-Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Tymbarku

NAGRODY W DZIEDZINIE RYSUNKU:
I nagroda (zestaw) Zuzanna Kasperek-Gimnazjum nr 1 im. św. Kingi w Bochni
II nagroda (zestaw) Natalia Wolarek-Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Skawinie
III nagroda Magdalena Szot-Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwkowej
oraz III nagroda (zestaw) Ewelina Płoskonka-Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach

NAGRODY W DZIEDZINIE FOTOGRAFII:
II nagroda Anna Filcek-Gimnazjum nr 1 im. św. Kingi w Bochni
oraz
II nagroda Mateusz Franczyk-Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach
III nagroda Maria Gibała-Gimnazjum nr 1 im. św. Kingi w Bochni
NAGRODY W DZIEDZINIE GRAFIKI:
I nagroda (zestaw) Jan Mrożek-Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
II nagroda Agnieszka Galarowicz-Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

WYRÓŻNIENIA:
MALARSTWO
Weronika Matras-Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
Weronika Karska-Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Skawinie
Magdalena Świderska-Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu
Magdalena Durlak-Zespół Szkół nr 1 w Bieczu
Klaudia Puchała-Gimnazjum Samorządowe w Tymbarku
RYSUNEK
Julia Pazdur (zestaw)-Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach
Bożena Kukla-Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
Klaudia Puchała -Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Tymbarku
Dominik Matys-Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Korczaka w Brzesku
Sara Szuba-Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach
FOTOGRAFIA
Magdalena Rabiasz-Gimnazjum nr 1 im. św. Kingi w Bochni
Angelika Gos-Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
Anna Borowczak-Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie
Julia Kopańczyk-Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
Natalia Żak-Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Korczaka w Brzesku
GRAFIKA
Aleksandra Bachulska-Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Anna Bandoła-Zespół Szkół Publicznych w Radziszowie

NAGRODA KURATORA KONKURSU:
Weronika Matras (zestaw prac rysunkowo malarskich)-Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz