22. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WIŚNICZU

W najbliższą niedzielę 12 stycznia 2014 roku w całym kraju już po raz 22. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

W ten Finał szczególnie zaangażowana jest Gmina Nowy Wiśnicz. Zbiórką pieniędzy na ziemi wiśnickiej zajmie się 26. wolontariuszy działających przy specjalnie w tym celu utworzonym sztabie, który powstał przy Urzędzie Miejskim w Nowym Wiśniczu.

W ramach Finału na terenie naszej gminy odbędzie się szereg imprez kulturalno-rozrywkowych.

Już o godzinie 9.00 na stadionie Klubu Sportowego „Szreniawa” w Wiśniczu rozpoczną się wyścigi samochodowe z cyklu Formuła 126. W przerwie zawodów ok. godz. 12.00 zaplanowano pokaz ratownictwa drogowego połączony z pokazem udzielania I pomocy.

W dalszej kolejności na terenie Wiśnicza zaplanowano imprezy wg. następującego planu:

W Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu przy ul. Szkolnej 1 odbędzie się:

– o godz. 15.00 występ zespołu „Crazy Band”,

– o godz. 16.00 Szkolny Turniej Piłki  Siatkowej.

W Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu zaplanowano:

– o godz. 16.00 przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”,

– o godz. 17.15 koncert zespołu „Reveal” z Nowego Wiśnicza.

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu zorganizowany zostanie:

– o godz. 14.00 występ grupy tanecznej Pauliny Czachor „Funky Dance” ,

– o godz. 15.00 Szkolny Turniej Piłki Siatkowej.

W Kościele Parafialnym w Starym Wiśniczu o godz. 16.30 wystąpi chór „Salt Singers” z Bochni.

W świetlicy Domu Ludowego w Królówce o godz. 16.00 odbędzie się przedstawienie pt. “Spotkanie z kolędą” (występ grup Herodowych, Jasełkowych) oraz koncert laureatów „Konkursu o Najpiękniejszą Kolędę i Pastorałkę”.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wielkie wydarzenie dla naszej gminy dlatego zachęcamy do udziału w zbiórce. Każda, nawet najdrobniejsza wpłata może komuś pomóc.


Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz