„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”

Biblioteka

LogoMiejska Biblioteka Publiczna im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu znalazła się w gronie finalistów programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”. To program dotacyjny Instytutu Książki realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2013. Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy. Nazwa programu nawiązuje do Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego – ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i obchodzonego w 2012 r.

Dzięki udziałowi w tym programie Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu otrzymała 12 000 zł, za które zakupiła 5 komputerów, 4 monitory, 3 czytniki kodów kreskowych, urządzenie wielofunkcyjne z zestawem tonerów oraz program antywirusowy na trzy komputery na trzy lata.

Otrzymana dotacja obliguje bibliotekę wraz z filiami do wprowadzenia całego księgozbioru do programu komputerowego i udostępnienia go czytelnikom on-line do końca 2015. Po zakończeniu projektu wypożyczalnie będą opierały się na technologii kodów kreskowych. Czytelnicy poprzez elektroniczny katalog, tworzony w zintegrowanym systemie MAK+, będą mieli możliwość przeglądania bazy danych zarówno naszej biblioteki jak i innych bibliotek w Polsce. Realizacja projektu przyczyni się w dużym stopniu do rozbudowy systemu informacyjnego i nowoczesnego funkcjonowania biblioteki.

(M.Ch.)


Komputery

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz