Jubileusze Małżeńskie 2013

Jubileusze Małżeńskie 2013

Jest wiele uroczystości godnych świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje rocznica ślubu, gdyż jest to wzruszająca uroczystość, ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było również 17 listopada 2013 roku. W remizie OSP w Wiśniczu Małym odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszy Małżeńskich mieszkańców Gminy Nowy Wiśnicz.
Burmistrz Gminy Stanisław Gaworczyk, Z-ca Burmistrza Renata Kierepka, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Łacny, Z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej Marek Groblicki, radny Wiśnicza Małego Marek Palej oraz Z-ca Kierownika USC Sylwia Śleboda mieli zaszczyt i przyjemność podejmować pary, które obchodzą w 2013 roku Jubileusz 60, 50, 40, 30 i 25 lat wspólnego życia w małżeństwie.

Małżonkowie obchodzący Złote Gody – 50 lat małżeństwa uhonorowani zostali Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Aktu dekoracji medalami dokonał Burmistrz Gminy.

W tym roku rocznicę zawarcia małżeństwa świętowały 193 pary z terenu naszej gminy, w tym:
60 lecie – 5 par
50 lecie – 15 par
40 lecie – 50 par
30 lecie – 67 par
25 lecie – 56 par
Na uroczystość przybyło 78 par. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Jubilatom obchodzącym Złote Gody oraz okolicznościowe dokumenty pamiątkowe i kwiaty dla wszystkich par, wręczyli: Burmistrz Nowego Wiśnicza, Z-ca Burmistrza oraz Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu.

Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia i chwile miłych wspomnień. Przy lampce wina wzniesiono toast za pomyślność i kolejne lata we dwoje. Dla szanownych Jubilatów wspólnie odśpiewano 100 lat. Uroczystość uświetnił występ artystyczny Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu oraz zespół muzyczny.

Zdjęcia z jubileuszy można obejrzeć i nabyć w Urzędzie Miejskim w Nowym Wiśniczu
/sekretariat/ w godzinach pracy urzędu.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz