Święto Niepodległości i nadanie Honorowego Obywatelstwa Wiśnicza

Rocznica Odzyskania Niepodległosci

11 listopada 2013 roku w Nowym Wiśniczu odbyły się uroczystości związane z 95. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Święto Narodowe było również dogodną okazją do wręczenia dwóch tytułów honorowego obywatelstwa miasta. Uroczystości miały charakter patriotyczno-religijny.

O godzinie 10.00 w sali obrad miejscowego ratusza odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, podczas której wręczono tytuł Honorowego Obywatela Wiśnicza: Pani Marii Wyrwie oraz Panu Januszowi Warzesze, zgodnie z jednogłośnie podjętą przez Radę Miejską uchwałą w tej sprawie w dniu 5 listopada br. Po krótkich wystąpieniach przedstawicieli samorządu oraz uhonorowanych osób, odsłonięto pamiątkowe tablice z ich nazwiskami.

O godzinie 11.00 w kościele parafialnym rozpoczęła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, w której wzięli udział mieszkańcy naszej Gminy. Następnie uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez orkiestrę, delegacje i poczty sztandarowe, udali się na wzgórze zamkowe pod pomnik pamięci dedykowany znanym i nieznanym osobom, które walczyły o wolność i niepodległość naszego kraju. Po wystąpieniu okolicznościowym Burmistrza Nowego Wiśnicza, modlitwę za poległych poprowadził Proboszcz wiśnickiej parafii, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty oddając hołd poległym. Prezentujemy bogatą fotorelację z dnia 11 listopada.


Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz