Noś odblaski, świeć przykładem

Odblaskowa Szkoła

W bieżącym roku szkolnym Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski wraz z Wojewódzką Komendą Policji i Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego po raz czwarty zorganizowali konkurs pt. „ Odblaskowa Szkoła”, kierowany do wszystkich szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Z wielkim entuzjazmem przystąpiła do niego też Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu, zwłaszcza, że celem konkursu było podniesienie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. W akcji trwającej od połowy września do końca października, przeprowadzono wiele działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

We wrześniu, dzieci z oddziałów 0 i klas 1-3, uczestniczyły w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej w Bochni. Asp. Piotr Jacewicz, przypomniał wszystkim zasady prawidłowego poruszania się po jezdni, oraz zwrócił uwagę na obowiązek noszenia przez dzieci elementów odblaskowych. Wszyscy wychowawcy klas, przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne promujące bezpieczeństwo na drodze, wychodząc m.in. na przejście dla pieszych w pobliżu szkoły, pod opieką nauczycieli, uczniowie uczyli się prawidłowego przejścia przez jezdnię.

W ramach zajęć świetlicowych, dzieci obejrzały wiele filmów edukacyjnych, związanych z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczestniczyły w zajęciach terenowych oraz zajęciach praktycznych z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla uczniów, został zorganizowany szkolny turniej wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „ Bądź bezpieczny na drodze” oraz konkurs plastyczny „ Moda na odblaski, daję znak kierowcy” . Równocześnie uczniowie wzięli udział w małopolskim konkursie plastycznym „ Bezpieczna Droga do szkoły” odbywający się na łamach Gazety Krakowskiej i serwisu www.kraków.nasze.miasto.pl. Ponadto, Pierwszaczki przystąpiły do programu „ Bezpieczny Puchatek” a uczniowie klas trzecich do programu „ Droga i Ja” , który uczy najważniejszych zasad ruchu drogowego.

Realizując działania Odblaskowej Szkoły, nawiązaliśmy współpracę z Zespołem ds. Historii Drogownictwa GDDKiA, który przekazał materiały dydaktyczne wszystkim uczniom.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz