Nowy wielki talent

Nowy wielki talent

29 października 2013r. w Zespole Szkół w Nowym Wiśniczu odbył się uroczysty apel poświęcony sportowym sukcesom Patryka Zyma.

Uczeń wiśnickiego Gimnazjum mieszka w Leksandrowej, biegi trenuje w ULKS „Fajfer 2001” Łapanów pod kierunkiem Stanisława Karasia. Patryk ma na swoim sportowym koncie imponujące sukcesy: Mistrzostwo Polski Południowej na dystansie 600 m, Mistrzostwo Małopolski na podobnym dystansie, kwalifikacja do Mistrzostw Polski Młodzików.

29 września zajął czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu, 5 października wywalczył złoty medal w Ogólnopolskich Masowych Biegach w Wolborzu na dystansie 2000.

3 października 2013r. odbył się Małopolski Finał w Indywidualnych Biegach Przełajowych, podczas którego Patryk Zym zajął I miejsce w swojej kategorii, pokonując na starcie ok. 100 zawodników.

Nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu oraz trener, Stanisław Karaś, dostrzegają w Patryku wielki potencjał. Jego pracowitość i skromność to atuty, które pomogą w osiąganiu dalszych sukcesów, czego wszyscy mu życzą.

„Złoty Młodzik” stał się wzorem dla młodszych kolegów. Dzięki wsparciu osób prywatnych oraz Rady Rodziców Patryk otrzymał nagrody rzeczowe, które mają służyć rozwijaniu Jego zdolności i sportowej kariery.

Fundatorami nagród dla Patryka byli: państwo Renata i Stanisław Tota, Maria i Janusz Bober, Krzysztof Kołodziejczyk, Rafał Adamczyk, Zbigniew Klimek, Rada Rodziców i anonimowi sponsorzy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

(M.J.)

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz