„Kolorowy świat Juliana Tuwima”

Kolorowy świat !

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni ogłosiła na okres wakacji konkurs plastyczny zatytułowany „Kolorowy świat Juliana Tuwima”. Zadaniem uczestnika konkursu było zilustrowanie dowolną techniką jednego wiersza poety. W rozpropagowanie konkursu aktywnie włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu oraz jej Filie. Za pośrednictwem Biblioteki na konkurs wpłynęło 15 prac plastycznych z Nowego Wiśnicza i 8 prac z Królówki. Ogółem na konkurs z całego powiatu bocheńskiego wpłynęło 185 prac. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: 7 – 10 lat; 11 – 13 lat; 14 – 16 lat. Jury doceniło prace uczniów z Nowego Wiśnicza i przyznało nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu.

Kategoria I (7 – 10 lat)
I miejsce: Julia Grabarz
III miejsce: Wojciech Trojanowski
Wyróżnienia: Kornelia Rudek, Magdalena Krzywda, Aleksandra Ptaszek.

Kategoria III (14 – 16 lat)
Wyróżnienia: Maciej Trojanowski

Nagrody laureatom w imieniu Starosty Bocheńskiego wręczył Ireneusz Sobas z-ca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Oświaty i Spraw Wewnętrznych Starostwa Powiatowego w Bochni. Dodatkową nagrodą niespodzianką dla uczestników było spotkanie z Izabellą Klebańską autorką scenariuszy programów telewizyjnych i radiowych, piosenek i wierszy dla dzieci i młodzieży. W związku z rokiem Tuwima spotkanie autorskie związane było z twórczością tegoż poety i wierszami inspirowanymi jego utworami a zawartymi w zbiorku „Tuwimowo”.

Prace konkursowe można oglądać na wystawach w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filii Nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

(M.CH.)

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz