Europejscy przyjaciele w sporcie i w rekreacji

Comenius

Szkoła Podstawowa w Królówce ponownie bierze udział w międzynarodowym projekcie Comenius Partnerskie Projekty Szkół.

W lutym 2013 roku Szkoła Podstawowa w Królówce aplikowała o środki w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół. Projekt o tytule „Europejscy przyjaciele w sporcie i w rekreacji” uzyskał wysoką ocenę oraz dofinansowanie w wysokości 20 tys. euro.

W obecnym projekcie bierze udział osiem zagranicznych szkół :

1. Belgia (Ouffet)
2. Turcja (Karabuk)
3. Włochy (Ligiria)
4. Francja (Marsylia )
5. Hiszpania (Almerimar)
6. Rumunia (Beius )
7. Bułgaria (Shumen)
8. Grecja (Lidoriki)

W nowym projekcie w wyjazdach zagranicznych będą brali udział uczniowie i nauczyciele.

Celem projektu jest kształtowanie u uczniów systemu wartości uniwersalnych, silnego poczucia jedności z własnym narodem, swoją kulturą i regionem, stworzenie szansy poznania innych kultur i regionów oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się mimo różnic. Uczniowie naszej szkoły poznają symbole narodowe , godła krajów partnerskich. Zdobędą podstawowe wiadomości na temat historii tych krajów i ich lokalnych tradycji, Poznają podstawowe zwroty językowe naszych partnerów oraz poszerzą wiedzę na temat sportów narodowych, stylu życia i kuchni krajów partnerskich. Poprzez wyjazdy zagraniczne i uczestnictwo w wirtualnej społeczności rozwiną swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Projekt będzie realizowany poprzez wykonywanie zadań w poszczególnych szkołach oraz spotkania przedstawicieli w krajach partnerskich, a także wymianę informacji drogą elektroniczną. Pierwsza wizyta zagraniczna została zaplanowana w Belgii w listopadzie 2013r. W 2014 roku uczestnicy projektu spotkają się w naszej szkole.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz