Tydzień Małego Czytelnika

W ostatni tydzień wakacji, cicha zazwyczaj czytelnia wiśnickiej biblioteki, stała się miejscem radosnych zabaw organizowanych w ramach „Tygodnia Małego Czytelnika”.

Do wspólnej zabawy zaproszono dzieci w wieku 2-5 lat wraz z opiekunami. Celem proponowanych spotkań było zachęcenie rodziców, babć, dziadków lub innych opiekunów dzieci do odwiedzania z nimi biblioteki i korzystania z oferowanych im publikacji, dostosowanych do wieku młodego odbiorcy literatury. Podstawą każdego spotkania, był krótki utwór literacki oraz gry, zabawy i zajęcia plastyczne.

Udział w zajęciach pozwolił dzieciom opanować umiejętność słuchania ze zrozumieniem, nauczył współdziałać w sytuacjach zabawowo-zadaniowych oraz umożliwił realizację własnych pomysłów plastycznych. Do wspólnego czytania bajek i prowadzenia zajęć zaproszono mamy babcie i starsze rodzeństwo dzieci.

  • 26.08. 2013 r. Opowieści pani Gosi! – O magicznym miejscu w którym można spotkać przyjaciela który czeka cichutko na półce.
  • 27.08. 2013 r. Poczytaj mi mamo! – Pokaż jak bardzo mnie kochasz i że masz czas tylko dla mnie.
  • 28.08. 2013 r. Mój pluszowy przyjaciel! – Opowieści o zabawkach bez których byłoby smutno.
  • 29.08.2013 r. Babcine bajanie! -Bo babcie robią najlepsze zupy i opowiadają najpiękniejsze bajki.
  • 30.08.2013 r. Zaprzyjaźnij się z nami! -O tym że w bibliotece zawsze jesteś bezpieczny, o tym że tu zawsze ktoś na ciebie czeka i o tym że na zawsze możesz zostać naszym przyjacielem.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz