Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki

Obecnie zakończył swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki, który działa nieprzerwanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Wiśniczu od 2008 roku. Powstał jako program rozwoju czytelnictwa kierowany przez Instytut Książki. W poprzednich latach skupiał w swoich szeregach dzieci z przedszkola w Nowym Wiśniczu i młodzież gimnazjalną z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu.

W roku szkolnym 2012/2013 bibliotekę odwiedzały 4 grupy, a były to 3 grupy przedszkolne 5-cio i 6-cio latków oraz grupa gimnazjalistów. Moje gorące podziękowania płyną do Magdaleny Polek, Anny Smęda, Agaty Krotos i Małgorzaty Tobiasz za miła i owocną współpracę. Młodzi uczestnicy Klubu oprócz wysłuchanych opowieści, bajek, legend i dyskusji na ich temat, brali czynny udział w zajęciach poprzez rysowanie, malowanie lub wyklejanie postaci z przeczytanych książek . Wraz z młodymi artystami robiliśmy również przepiękne kartki okolicznościowe np. na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki czy Walentynki.

Słowa podziękowania kieruję do uczniów Gimnazjum a szczególnie do Magdaleny Domas, Urszuli Łachut, Patrycji Soja, Agnieszki Dźwigaj, Mateusza Niecia i Karola Nowak. Praca z tą młodzieżą i ich pogląd na przeczytaną lekturę rozbudził moje zainteresowania literaturą fantastyczną i pomógł zrozumieć kwestie doboru literatury dla młodego pokolenia.

Wszystkie te spotkania w minionym roku szkolnym w liczbie 20 były dążeniem do popularyzacji czytelnictwa i wytworzyły więź czytelnika z książką, a co za tym idzie pokazały jak ważną instytucją jest biblioteka.

Wszystkim zaangażowanym w pracę DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI – bardzo dziękuję.

Moderator Klubu
Barbara Wiśniewska

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz