Ze strychu do komnaty

Od 1 lipca Świetlica Wiejska w Leksandrowej tętni życiem w rytmie projektu pn. „Ze strychu do komnaty”. Projekt został napisany z myślą o zagospodarowaniu dzieciom
i młodzieży wolnego, wakacyjnego czasu w twórczy i atrakcyjny sposób. Tytuł projektu wynika z ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi programu pn. „Pożyteczne wakacje 2013”. Tegorocznej edycja programu przyświeca hasło „Pokaż, co masz na strychu – wystawa staroci”.

Ze strychu do komnaty

I tak jednym z głównych punktów naszego projektu jest zorganizowanie wystawy pt. „Ze strychu do komnaty”. Eksponaty, które zamierzamy pokazać szerokiej publiczności zostają pozyskane od samych uczestników projektu jak również wypożyczone lub ofiarowane przez mieszkańców Leksandrowej i okolic. Ponadto owe eksponaty zostaną poddane oczyszczeniu a jeżeli tego będzie wymagała sytuacja to również drobnej reperacji. Do współpracy zaprosiliśmy nasze mamy – krawcowe oraz ojców parających się m.in. stolarką.

Drugim zasadniczym punktem projektu jest wyreżyserowanie widowiska teatralnego pt. „Przeżyjmy to jeszcze raz”. W treść widowiska zostaną wkomponowane informacje
o przedmiotach, które będą przeznaczone na wystawę, czyli o tzw. przedmiotach z „duszą”. Do tego celu również chcemy wykorzystać autentyczne rekwizyty i stroje z epoki „retro”.

Ale oprócz twórczego wykorzystania wolnego czasu, grupa uczestników przede wszystkim delektuje się zorganizowanym wypoczynkiem. Było ognisko, była piesza eskapada do rezerwatu przyrody „Kamień grzyb” w Bukowcu, zaplanowano rozgrywki drużyn dwuosobowych w siatkówkę a uzupełnieniem zajęć ruchowych są nieograniczone zajęcia taneczne. Przed uczestnikami projektu jeszcze wiele ciekawych atrakcji m.in. wyjazd do Opery Krakowskiej, wycieczka rowerowa do muzeum mleczarstwa w Królówce i wiele innych.

Realizatorem projektu są: Świetlica Wiejska w Leksandrowej prowadzona przez Panią Paulinę Czachor, Sołtys Leksandrowej Pani Elżbieta Łacna a współorganizatorami projektu jest grantodawca – Fundacja Wspomagania Wsi, oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.

Poniżej przedstawiamy fotoreportaż z realizacji projektu.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz