Cały Wiśnicz czyta dzieciom

Czytanie dzieciom

We wtorkowe przedpołudnie 25.06.2013 r. mury wiśnickiej biblioteki odwiedziły dzieci uczęszczające do dwóch wiśnickich przedszkoli oraz uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu wraz z nauczycielami i opiekunami. Przybywając do biblioteki dzieci włączyły się w akcję „Cały Wiśnicz czyta dzieciom”. Wysłuchały fragmentu książki Barbary Gawryluk „Dżok legenda o psiej wierności”. Poznały historię psa wziętego ze schroniska przez pana Nikodema, tłumacza tekstów medycznych i ogromnej przyjaźni starszego człowieka z czarnym, lekko podpalanym kundlem podobnym do wilczura. Historię Dżoka czytali: Pani Maria Serafińska Domańska – kustosz Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”, Pani Magdalena Jarmuła – dyr. ZS w Nowym Wiśniczu, Pani Anna Smęda – nauczyciel przedszkolny, Pani Danuta Dąbrowska – członek Towarzystwa Miłośników Wiśnicza, Pani Zuzanna Siwa – kierownik zmiany w Urzędzie Pocztowym w Nowym Wiśniczu oraz ppłk. Włodzimierz Więckowski – dyr. ZK

Wszystkich, którzy są ciekawi co się takiego wydarzyło, że mieszkańcy Krakowa postanowili upamiętnić Dżoka i postawić mu pomnik, który dziś można oglądać spacerując bulwarami wiślanymi biblioteka zaprasza w swoje progi, aby pożyczyć i przeczytać całą historię o psiej wierności.
Książka “Dżok, legenda o psiej wierności” znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC “Cała Polska czyta dzieciom”, została również wyróżniona nominacją do Małego Donga, nagrody przyznawanej każdego roku przez Polską Sekcję IBBY.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz