Cały Wiśnicz czyta dzieciom

Cały Wiśnicz czyta dzieciom

Dnia 24 czerwca 2013 roku w Ośrodku Regionalnym w Starym Wiśniczu o godz. 9.00 rozpoczęła się akcja “Cały Wiśnicz czyta dzieciom” realizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Filię w Starym Wiśniczu.

W spotkaniu wzięły udział dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej z klas: “0”, IA, IB, oraz dzieci z dwóch oddziałów Przedszkola Samorządowego w Starym Wiśniczu. Małym słuchaczom tekst w tym roku czytały: Anna Kącka – wychowawca przedszkolny z placówki w Starym Wiśniczu, Bernadetta Błoniarz – instruktor MOK w Nowym Wiśniczu, Bernadetta Macheta – instruktor PiMBP w Bochni, oraz Marta Cholewa – dyr MBP w Nowym Wisniczu.

Dzieci z dużą uwagą i zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki Barbary Gawryluk zatytułowanej „Dżok” bo jest to wspaniała książeczka dla dzieci, pełna miłości i mądrości. Pięknie opisana historia słynnego psa Dżoka, którego pomnik znajduje się na bulwarach wiślanych w Krakowie. Symbol psiej wierności, który przez rok (1990-1991) oczekiwał na Rondzie Grunwaldzkim na swojego Pana, który w tym miejscu zmarł.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz