Zajęcia “Klubu Muchomorka” w wiśnickiej bibliotece

20 czerwca 2013 roku po raz ostatni przed wakacyjną przerwą, w wiśnickiej książnicy spotkały się przedszkolaki z „Klubu Muchomorka”.

Klub Muchomorka

Dzieci co dwa tygodnie uczestniczyły w zajęciach literacko-plastycznych, poznawały literaturę dla najmłodszych, rozwijały plastyczne umiejętności i uczyły się. Podczas klubowych spotkań miały możliwość poznania pracy bibliotekarzy, zasad udostępniania bibliotecznego księgozbioru oraz korzystania z zajęć jakie proponuje biblioteka. Pierwsze spotkania wprowadziły małe Muchomorki w zaczarowany świat książek, nauczyły jak zostać czytelnikiem i jak dbać o powierzone im bajki. Tematy klubowych zajęć związane były z bieżącymi świętami i uroczystościami. Maluchy tworzyły świąteczne dekoracje, przygotowywały laurki z okazji Dnia Babci, Dziadka, Mamy i Taty, poznawały świat przyrody oraz zasady dobrego zachowania. Nawet sroga zima nie przeszkodziła Muchomorkom cieszyć się z poznawania literatury. Gdy puszysty śnieg zasypał wiśnicki rynek, zaprosiły do siebie panią z biblioteki, by wspólnie bawić się, uczyć i objadać pączkami w Tłusty Czwartek. Klubowe spotkania stworzyły nić przyjaźni i sympatii która połączyła dzieci ich opiekunki oraz prowadzącą zajęcia.

Gorące podziękowania za współpracę i zaangażowanie dla pani Katarzyny Brzegowy, która uczestniczyła w zajęciach z dziećmi z oddziału przedszkolnego w Starym Wiśniczu.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz