Gminny Konkurs Przyrodniczy I edycja

„To co możesz uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie w oceanu,

ale jest właśnie tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu”

Albert Schweitzer

Dnia 7 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy zorganizowany w ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska, w którym wzięli udział uczniowie klas szóstych z terenu naszej gminy. Na zaproszenie naszej szkoły do udziału w konkursie pozytywnie odpowiedziało kilka szkół: Zespół Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Kobylu, Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu oraz Zespół Szkół im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce. Bardzo cieszymy się, jako organizatorzy za zainteresowanie inicjatywą i jednocześnie dziękujemy za dodatkowy czas poświęcony uczniom przez nauczycieli przyrody. Serdecznie podziękowanie dla p. Grażyny Piech, p. Stanisławy Tworzydło oraz p. Katarzyny Góry za przygotowanie uczniów do zagadnień konkursowych. Przede wszystkim z uwagi na to, że tematyka konkursu obejmowała treści wykraczające poza program nauczania przyrody w szkole podstawowej z elementami ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody. Dziękujemy również p. Renacie Seredyńskiej oraz p. Annie Broszkiewicz za opiekę nad uczniami w czasie trwania eliminacji gminnych i sprawdzania prac konkursowych przez jury. W czasie oczekiwania na wyniki uczniowie pod opieką nauczycieli mieli okazję obejrzeć film przyrodniczy w reżyserii Davida Attenborough „Życie ptaków”.

Tu można obejrzeć prezentację wideo z przebiegu całego konkursu

2DSCF7052

  

Głównym założeniem przeprowadzonego Gminnego Konkursu Przyrodniczego było rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ochronę przyrody i ochronę środowiska. Eliminacje gminne poprzedzone były etapem szkolnym, które zorganizowała każda z placówek współpracując z koordynatorem konkursu p. Kingą Rośkowicz. Wynikiem przeprowadzonych konkursów szkolnych było wytypowanie czteroosobowych drużyn reprezentujących szkoły. W etapie gminnym w kategorii indywidualnej spośród szesnastu uczniów z różnych szkół:

  •   I miejsce zajęła Faustyna Zaleśna z Zespołu Szkół im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce
  •  II miejsce zajęła Beata Brydniak z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
  • III miejsce zajął Piotr Makarewicz z Zespołu Szkół im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce

 Zwycięzcy w kategorii indywidualnej otrzymali nagrody książkowe, a wszystkie drużyny w kategorii zespołowej, w której sumowane były punkty poszczególnych uczestników konkursu zostały nagrodzone, a wśród nagród znalazły się rośliny doniczkowe do pracowni przyrodniczej: storczyk i draceny, album przyrodniczy oraz albumy fotograficzne o Wiśnicko – Lipnickim Parku Krajobrazowym. W klasyfikacji zespołowej przyznane zostały następujące miejsca:

  •    I miejsce dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
  •   II miejsce dla Zespołu Szkół im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce
  •  III miejsce dla Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Kobylu
  •  IV miejsce dla Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu

    Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, którzy wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą, ale również wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w eliminacjach gminnych. Konkurs pozwolił na integrację uczniów oraz wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami, co z pewnością zaowocuje bliższą współpracą i kontynuacją podobnych inicjatyw w przyszłości.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz