Spotkanie autorskie

P1140627

6 czerwca 2013 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Wiśniczu gościła w swoich progach Panią Barbarę Gawryluk pisarkę książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie autorskie było zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa na terenie książnicy od 2008 roku.

Przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunkami Magdaleną Polek i Anną Smęda przybyły na spotkanie, aby posłuchać Pani Basi autorki wielu książek dla dzieci i laureatki prestiżowych nagród literackich.

Pisarka na podstawie swoich książek bardzo interesująco opowiadała o przygodach jej bohaterów.
Pięknie modelując głosem wcielała się w rolę różnych postaci ze swoich bajek. Największą popularnością cieszył się „Kaktus” pies, który miał smutną przeszłoś
zgotowaną przez okrutnych ludzi, ale w końcu znajduje swoje miejsce na ziemi, swój dom i wiernych przyjaciół. Pani Basia w kilku słowach uświadomiła nam wszystkim, że czytając książki doznajemy różnych uczuć, współczujemy bohaterom, martwimy się o nich a często sami piszemy dalsze scenariusze.
Po spotkaniu i wyrazach wdzięczności wypowiedzianych przez dzieci, nasza pisarka z uśmiechem na twarzy rozdawała w swoich książkach autografy z dedykacją.

(BW)

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz