Świetlicowy Dzień Dziecka w Muchówce

Współpracujące dwie Świetlice Wiejskie w Muchówce i Połomiu Dużym wspólnie zorganizowały dla wszystkich dzieciaków kolejną edycję „Świetlicowego Dnia Dziecka”.

Przy Świetlicy w Muchówce 2 czerwca 2013r. w godzinach popołudniowych było niezwykle gwarno i wesoło. Imprezę po przywitaniu gości przez gospodynię Lucynę Mochel rozpoczęto pokazem ratownictwa medycznego. Lekarz Jacek Krawczyk i ratownik medyczny Sebastian Trojak zaprezentowali najmłodszym, na czym polega pierwsza pomoc udzielana poszkodowanym w różnorodnych wypadkach. Nie brakowało chętnych by pod okiem fachowców uczyć się prawidłowej reanimacji. Każdy mógł również zobaczyć, co znajduje się w wyposażeniu karetki pogotowia ratunkowego.

W kolejnych punktach programu swoje umiejętności zaprezentowały również dzieciaki uczęszczające na zajęcia artystyczne do Świetlicy Wiejskiej w Muchówce pod kierunkiem pani Pauliny Czachor. Zobaczyliśmy grupę młodszą i starszą noszącą nazwę „September”. O tym jak bardzo podobał się występ świadczyły gromkie brawa publiczności. Równie wspaniale bawili gości swymi występami Jakub Sokłosa i Daniel Gołdas. Zobaczyliśmy także pokaz umiejętności sportowych Jakuba Gołdasa, doskonalącego się w sekcji sportowej „Kiokushin” w LKS „Macierz” w Lipnicy Murowanej. Do pokazu również czynnie włączył się tata zawodnika. Z każdą godziną na placu przybywało kolorowych buziek, a to za sprawą młodych artystek, które naszym milusińskim malowały twarze, ale również ręce. Wśród przygotowanych dla dzieci atrakcji była dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa i ogrom konkursów, które wspaniale prowadziła pani Beata Daniec. Każdy, kto tylko wykazał chęć uczestniczenia w nich otrzymał nagrodę rzeczową. Ufundowali je sponsorzy – przedsiębiorcy z Muchówki i okolic. Pogoda tego dnia była dla nas łaskawa, dlatego też, do późnego wieczora mogliśmy się bawić z grupą artystyczną tworzoną przez Iwonę Łącką, Marcina Łąckiego, Krzysztofa Szcześniaka, Kamila Mączkę i Damiana Stabrawę.

Organizatorom gratulujemy pomysłu i realizacji tego przedsięwzięci ku radości i wspaniałej zabawie wszystkich przybyłych dzieci tych mniejszych i tych większych.

Dzień Dziecka

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz