I Rajd Ziemi Bocheńskiej

I Rajd Ziemi Bocheńskiej

Za niecałe cztery tygodnie, w dniach 28-29 czerwca będzie miał miejsce I Rajd Ziemi Bocheńskiej. Zawody będą trzecią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Organizator, Automobilklub Śląski, przewiduje, że rywalizować będzie aż 70 załóg.

W piątek 28 czerwca zawodnicy stawią się w biurze rajdu zlokalizowanym w Nowym Wiśniczu, by przedstawić organizatorom potrzebne dokumenty oraz przejdą badanie kontrolne oceniające stan techniczny ich pojazdów. Natomiast w sobotę sportowcy ruszą z bocheńskiego rynku na odcinki specjalne w gminach Nowy Wiśnicz i Łapanów. Załogi będą jeździć w tzw. „pętli”, co oznacza, że po każdorazowym przejechaniu obu odcinków pojadą do serwisu, mieszczącego się na stadionie KS Szreniawy Nowy Wiśnicz, by po krótkiej przerwie wrócić na trasę. Rajd będzie składał się z trzech pętli i jednego dodatkowego odcinka specjalnego – SuperOesu rozegranego w sobotni wieczór na ulicach Bochni. W czasie trwania rajdu na bocheńskim rynku będzie można pooglądać wystawione tam samochody. Tam też wieczorem odbędzie się rozdanie nagród, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji generalnej wjadą tam swoimi rajdówkami. Organizatorzy już dziś pragną zaprosić wszystkich do uczestniczenia w tym niezwykłym motoryzacyjnym wydarzeniu.

Swoją obecność zapowiedzieli m.in. obecni V-ce mistrzowie Polski, bocheńscy bracia Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Mateusz Kubat. Patronat medialny nad imprezą objęli m.in.: RMF MAXXX, KBC24.pl oraz Biuletyn Rajdowy Rallyborne.

Więcej informacji już wkrótce na stronie www.rajdziemibochenskiej.pl oraz https://www.facebook.com/rajdziemibochenskiej?fref=ts.

I Rajd Ziemi Bocheńskiej

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz