Nowe tematy lekcji regionalnych w OER

Warsztaty

Ośrodek Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu proponuje dwa nowe tematy w lekcjach regionalnych dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pierwszy z nich „Światło w kulturze” przybliża młodym ludziom znaczenie ognia i świecy w kulturze, jakie pełniła funkcje w poszczególnych etapach życia osobistego, w życiu rodzinnym, religijnym i społecznym. W części warsztatowej uczestnicy zajęć wykonują do wyboru: świece dekoracyjne z parafiny lub świece z węzy pszczelej.

Drugim proponowanym tematem jest „Papier – forma dekoracyjna i użytkowa”, w którym poruszane są zagadnienia historii papieru, papirusu, pergaminu oraz zastosowanie i wykorzystywanie papieru w kulturze tradycyjnej. W części warsztatowej zwracamy uwagę na zachowania ekologiczne i w tworzeniu dekoracyjnego papieru czerpanego wykorzystujemy makulaturę. Drugimi proponowanymi zajęciami manualnymi jest do wyboru zrobienie wycinanki krakowskiej lub bibułkowego kwiatu.

Pierwszymi uczestnikami tego tematu, w dniu 15 maja 2012r. były przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Bochni wraz z nauczycielami i opiekunami. Pracowały z dużym zaangażowaniem a i wiedza, którą zdobyły była duża, co potwierdzili odpowiadając na zadawane pytania.

OER zaprasza do korzystania z nowych tematów lekcji. Szczegółowych informacje otrzymać można w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz