Zagraniczni nauczyciele w szkole w Królówce

W dniach 3–8 marca 2013 roku w Zespole Szkół w Królówce gościliśmy trzynastoosobową grupę nauczycieli z Irlandii, Walii i Łotwy , która wspólnie z nauczycielami naszej szkoły realizuje projekt „Comenius”: „Wielokulturowość z Comeniusem”.

Zagraniczni goście kilka dni spędzili w naszej szkole, gdzie mogli spotykać się z uczniami i nauczycielami w poszczególnych klasach. Mieli okazję uczestniczyć w lekcjach otwartych przeprowadzonych przez panie Jolantę Łękawę i Alinę Daniec. Duże wrażenie wywarły na nich uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona naszej szkoły Kazimierza Brodzińskiego. W tym dniu goście wzięli udział we mszy świętej oraz obejrzeli występy artystyczne naszych dzieci i młodzieży.

Zagraniczni nauczyciele w szkole w Królówce

Wszyscy nauczyciele, uczniowie naszej szkoły oraz rodzice zaangażowali się w przygotowania i przebieg wizyty. Staraliśmy się, aby goście spędzili u nas miło czas, a także by mogli zobaczyć najciekawsze miejsca naszego regionu. Nauczyciele zwiedzili zamek w Nowym Wiśniczu, ratusz miejski ,gdzie spotkali się z Burmistrzem Nowego Wiśnicza panem Stanisławem Gaworczykiem. W Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu pani Bernadetta Błoniarz przeprowadziła dla nauczycieli z Walii, Irlandii, Łotwy oraz nauczycieli z naszej szkoły warsztaty związane z polskimi tradycjami Świąt Wielkanocnych. Natomiast w Lipnicy Murowanej goście zwiedzili zabytkowy kościół św. Leonarda oraz wykonali palmy lipnickie, w czym pomagali im pracownicy Domu Kultury z panem Zbigniewem Urbańskim – kilkakrotnym zwycięzcą konkursu na najwyższą palmę lipnicką.

Aby pokazać najciekawsze miejsca w naszej okolicy zabraliśmy grupę Comeniusa do Kopalni Soli w Wieliczce i oczywiście zwiedziliśmy z nimi Stary Kraków – Ulicę Floriańską, Rynek Krakowski , Uniwersytet Jagielloński, Okno Papieskie i Wawel.

Nasi goście wrócili do swoich szkół w Irlandii, Walii, Łotwy. Zanim wyjechali , wyrazili wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom wielką wdzięczność za zorganizowanie całego pobytu. Pogratulowali nam dobrej organizacji, zaangażowania całej społeczności szkolnej w organizowaniu spotkania oraz wspaniałych występów podczas Dnia Patrona. Powiedzieli nam, że słyszeli o polskiej gościnności i w Królówce mogli się o tym naprawdę przekonać.

Więcej zdjęć pod adresem: https://picasaweb.google.com/101720901918798536047/

Comenius

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz