Pomóż potrzebującym

1%

Szanowni Państwo !
Zachęcamy do udzielenia pomocy potrzebującym z terenu naszej gminy za pośrednictwem Fundacji Amicus Pauperum im. ks. Józefa Strugały.
Wystarczy przekazać 1% swojego podatku na cele pożytku publicznego.
Fundacja Amicus Pauperum im. ks. Józefa Strugały jest Organizacją Pożytku Publicznego wpisaną do rejestru sądowego w Krakowie pod nr 0000333193.
Zgodnie z prawem, tego typu organizacje mogą otrzymać 1% TWOJEGO PODATKU.

Aby przekazać  1% podatku, w rocznym zeznaniu podatkowym wystarczy podać numer wpisu organizacji pożytku do KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) oraz wyliczoną kwotę stanowiącą równowartość 1% podatku należnego fiskusowi. W drukach PIT znajduje się specjalny blok pod nazwą “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”. Jeśli w polach “Wniosku” podasz numer naszego wpisu do KRS 0000333193 oraz kwotę podatku do przekazania, która wynika z prawidłowego obliczenia podatku należnego, będzie to równoznaczne z złożeniem wniosku. Przekazaniem 1% podatku na konto bankowe danej organizacji pożytku publicznego (OPP), zajmie się wówczas urząd skarbowy. Zgodnie z ustawą środki z 1% podatku przekazywane są na konta organizacji do końca lipca danego roku podatkowego.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz