Warsztaty dla nauczycieli w Ośrodku Edukacji Regionalnej

Aura za oknem nie kieruje jeszcze naszych myśli ku nadchodzącej wiośnie. Dni stały się już dłuższe, lecz padający śnieg i minusowe temperatury przypominają, że ciągle mamy zimę.

Czy jednak nie można spotkać już oznak nadchodzącej wiosny?
Można. Przyglądając się bacznie przyrodzie zauważymy pierwsze jej oznaki. Takim symbolem odradzającego się życia jest rozpoczynająca wegetację – wierzba. Już pojawiły się na niej bazie i tylko patrzeć, kiedy mocniej grzejące słońce rozbudzi przyrodę. O symbolach odradzającego się życia mogliśmy usłyszeć na warsztatach zorganizowanych dla nauczycieli i instruktorów w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu.

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu zorganizował je by wzbogacać wiedzę o tradycyjnej kulturze naszego regionu związanej z tym ważnym okresem w roku obrzędowym, jakim jest wiosna i Święta Wielkanocne. Drugą część warsztatów poświęcona była na zrobienie bibułkowych kwiatów, pisanki wykonanej w technice wytrawiania oraz filcowych baranków i koszyków oraz ozdoby świątecznej na piku. Zainteresowanie warsztatami jest bardzo duże. Zaplanowane i zrealizowane trzy edycje 19, 20 i 21 lutego 2013 roku zostały poszerzone o kolejne dwie. Organizatorów cieszy fakt, że zdobyta wiedza i umiejętności będą transmitowane dalej przez nauczycieli i wychowawców podczas lekcji, zajęć, warsztatów dla swoich wychowanków. Życzymy wszystkim wiele radości i satysfakcji podczas twórczych działań przy plastyce obrzędowej Świąt Wielkanocnych.

(B.B)

Warsztaty w OER

Zdjęcia z dnia 19 lutego 2013 roku.

Zdjęcia z dnia 20 lutego 2013 roku.

Zdjęcia z dnia 21 lutego 2013 roku.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz