Aktywna świetlica

Na przełomie roku w Świetlicy Wiejskiej w Królówce odbyły się dwie premiery amatorskich grup teatralnych. Pierwsza to dziecięcy występ o tematyce jasełkowej, w drugim młodzież zaprezentowała widowisko herodowe. Duża frekwencja i przychylne recenzje sprawiły, ze debiutujący aktorzy chcą angażować się w realizację kolejnych spektakli. Młodsza grupa (4-13 lat) obecnie pracuje nad scenariuszem i scenografią do „Królewny Śnieżki”. Natomiast młodzież zajmuje się adaptacją książki pt. „Mój Chrystus połamany”, autorstwa Ojca Ramona Cue Romano, przedstawiającą niezwykłą opowieść o zniszczonej figurze Chrystusa, wcześniej nabytej w pewnym antykwariacie. Premierę spektaklu zaplanowano na koniec marca.
W między czasie grupa sympatyzująca z twórczością plastyczną przygotowuje się do kiermaszu Wielkanocnego, tym bardziej, że po kiermaszu plastyki obrzędowej okresu Bożonarodzeniowego oraz z datków i nagród wypracowanych przez grupę kolędniczą, Świetlica postanowiła doposażyć się w sprzęt nagłaśniający.
Kolejną inicjatywą wprowadzoną w program działania Świetlicy są zajęcia nowopowstałej grupy tanecznej dla dziewcząt oraz zajęcia rekreacji ruchowej dla pań.
Ale nasza Świetlica jest przyjazna dla wszystkich, co najbardziej doceniają m.in. miłośnicy tenisa stołowego i innych gier stolikowych, którzy zmuszeni są rezerwować sobie czas miedzy próbami grup teatralnych czy też innych, kulturotwórczych działań. Tą symbiozę najlepiej widać, kiedy Świetlica wypełnia się po brzegi publicznością, choćby podczas takich przedsięwzięć jak ostatnio zrealizowane tj.: „Kolęda dla Nieobecnych” czy też „Dzień Babci i Dziadka”, a największą nagrodą jest serdeczny uśmiech oraz malujące się zadowolenie na twarzach osób zainteresowanych aktywną świetlicą.

A.G.

SWIETLICA KROLOWKA

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz